Pasivaikščiojimas su gidu po senąją Klaipėdą

Nuo 80.00 € Suaugusiam

Susisiekite

Nuo 80.00 € Suaugusiam
Sudomino? Užsisakyk
Rezervuoti turą
Pasivaikščiojimas su gidu po senąją Klaipėdą

Ko tikėtis?

1 Diena
Vietinės kelionės
Aplankomos vietovės: Kelionės į Klaipėdą

Ekskursija skita turistams, besidomintiems architektūra ir miesto kūrimosi bei vystymosi istorija. Turistai bus supažindinti su populiariausiais miesto objektais  - statulomis, senamiesčiu bei žymiausiais jos statiniais. Trukmė 2 val.

Kelionės programa

1 Diena: Pasivaikščiojimas su gidu po senąją Klaipėdą

Ekskursija startuos kruizinių laivų terminale, prie skulptūros „Vaikystės svajonė“, vaizduojančios berniuką su šuniuku. Turėsite progą pasigrožėti boluojančiomis jachtomis bei nedidukėmis valtimis joms skirtoje prieplaukoje, patikimai apsaugotoje nuo vėjo gūsių ir bangų.

Toliau trauksime pasukamojo tiltelio link. Būsite supažindinti su Klaipėdos pilies istorija ir dabar čia veikiančiu muziejumi.

Aplankysite Klaipėdos širdimi laikomą Teatro aikštę, itin populiarią tiek tarp vietinių, tiek ir tarp miesto svečių. Tai vieta, kurioje nestokojama koncertų, įvairių meno, kultūros renginių, vasaromis čia vyksta viena didžiausių švenčių uostamiestyje – Jūros šventė. Apžiūrėsite dailią „Taravos Anikės“ skulptūrą, daugelį žavinčius, aliuzijas su Vokietija keliančius fachverkinės konstrukcijos pastatus. Senamiestyje įsikūrę ir Kalvystės muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Vaikštinėdami Klaipėdos senamiesčiu netruksite pastebėti, kad gatvelių tinklas čia labai taisyklingas, kone visos stačiu kampu susikertančios gatvės kuria tvarkos įspūdį. Gidas pasirūpins, kad sužinotumėte gatvelių išdėstymo ypatumus, jas supančių statinių architektūros bruožus ir istoriją.

Gidas papasakos apie skulptūras, daugelį metų puošiančias uostamiesčio senamiestį ir tapusias tikrais turistų traukos taškais. Pamatysite „Katiną džentelmeno veidu“, kadaise buvusią populiariu traukos objektu, vėliau dingusią ir į savo vietą grįžusią 2006 metais. Dar viena skulptūra – „Paslaptingasis peliukas“ – yra mažytė, bet galbūt todėl ir masinanti apžiūrėti. Anot jos autorių, peliukas pildo norus, juos tereikia į ausį jam pašnibždėti. Ar tai tiesa, įsitikinkite ekskursijos metu! Apžiūrėsite ir skulptūrą „Slibinas“ – jos sukūrimą paskatino vienas iš padavimų apie Klaipėdos miesto atsiradimą, kurią gidas būtinai papasakos. O šalia „Meridiano“ burlaivio išvysite šį tą keisto – ant namo stogo čia įkurdintas „Kaminkrėtys“. Šios skulptūros atsiradimą inspiravo noras atgaivinti kaminkrėčių legendą, kurią tai pat išgirsite iš gido ekskursijos metu.

Į maršrutą įtrauktas ir Jono kalnas – čia turėsite progą išvysti vienintelį išlikusį raveliną. Išgirsite daug įdomybių apie šimtmečius menančius miesto įtvirtinimus, gidas papasakos apie jų atsiradimą, funkcijas, turėtą naudą ir galiausiai leidimą juo nugriauti.

Taip pat gidas suteiks informacijos apie geriausiai vertinamas maitinimo įstaigas, kuriose galėsite ragauti ir gardžiuotis sočiais tradiciniais lietuvių virtuvės patiekalais.

Kas įskaičiuota:

  • Gido paslaugos
  • Dalomoji medžiaga.

Kas neįskaičiuota:

  • Pervežimai iš uosto į miestą.
  • Įėjimai į muziejus.
  • Asmeninės išlaidos.

 

Svarbu žinoti

Ekskursija nerekomenduojama sunkiai vaikštantiems žmonėms, turintiems judėjimo problemų.