Kelionės po Vilnių

Kelionės po Vilnių

Vilnius nepaliks abejingų istorijos, architektūros, meno gerbėjų

Vilnius yra šalies sostinė ir didžiausias miestas, todėl neabejokite, jog čia Jūsų laukia daug įspūdžių, nepamirštamų akimirkų ir pavydėtinai turiningas laikas. Viešnagė Vilniuje dovanos geriausią patirtį, o aplankyti įdomioms, žymioms vietoms neužtektų nė savaitės.

Sostinėje pavydėtinai išvystyta maitinimo ir apgyvendinimo infrastruktūra, todėl svarstantys, kur apsistoti ir kur pavalgyti Vilniuje turės labai plačias galimybes.

Ką aplankyti Vilniuje?

Vilniaus lankytinos vietos labai įvairios, o jų gausa kiekvienam miesto svečiui leis susidaryti turiningą ir asmeninius poreikius atitinkantį maršrutą pažinčiai su Lietuvos sostine. Aplankykite senamiestyje, Gedimino kalno papėdėje, didingai stūksančią Arkikatedrą baziliką – svarbiausią šalies šventovę. Ji sužavės eksterjerą dailinančiomis masyviomis kolonomis, daugybe skulptūrų, taip pat interjeru ir paslaptingais požemiais, kuriuose kadaise buvo laidojami kunigaikščiai, didikai bei vyskupai. Verta užsisakyti ekskursiją į katedros požemius, į karališkąjį mauzoliejų. Visai netoli katedros, Simono Daukanto aikštėje, įsikūrę Prezidento rūmai, kuriuos verta apžiūrėti bent iš išorės.

Nuo katedros tolyn tįsta viena pagrindinių miesto gatvių – Gedimino prospektas. Čia įsikūrę daug parduotuvių, maitinimo vietų, verslo ir visuomeninių įstaigų. O jei nuo katedros keliausite į priešingą pusę – netrukus prieisite visišką Gedimino prospekto priešingybę – Pilies gatvę, traktuojamą ne tik seniausia, bet ir puošniausia gatve sostinės senamiestyje. Akmeninis grindinys, jaukios kavinukės, suvenyrų parduotuvės, autentika alsuojantys architektūros sprendimai čia kuria ypatingą atmosferą. Besidomintys architektūra turės, į ką akis paganyti, mat vienoje gatvelėje – ištisos architektūros stilių pynės: gotikiniai, barokiniai, renesansiniai statiniai.

Viešėdami sostinėje į būtinų aplankyti vietų sąrašą įtraukite tikrų tikriausią gotikos šedevrą – Šv. Onos bažnyčią, kerinčią ne tik grožiu, elegancija, bet ir gaubiamą daugybės legendų. Viena jų pasakoja, kaip ši bažnyčia sužavėjo Napoleoną, panorusį ją į Paryžių nusinešti ant delno. Besidomintys architektūra turėtų užsukti ir į kitą šventovę – baroko stiliumi viliojančią Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, kurios interjeras įdomus ne mažiau nei išorė. Bažnyčios viduje išvysite apie porą tūkstančių stiuko statulėlių!

Meno gerbėjai Vilniuje turės nepaprastai plačias turiningo ir įdomaus laisvalaikio galimybes: muziejai, galerijos, teatrai ir kitos vietos, dovanosiančios įspūdingą žinių, potyrių bagažą ir paliksiančios neišdildomus įspūdžius. Aplankykite Lietuvos nacionalinį muziejų – didžiausią šalies istorinio kultūros paveldo saugyklą, taip pat Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, Nacionalinę dailės galeriją, Taikomosios dailės ir dizaino muziejų, Vilniaus paveikslų galeriją ir kt.

Valdovų rūmai – dar vienas turistų traukos taškas sostinėje. Rūmų ekspozicijos supažindins su istorinėmis rezidencijos funkcijomis, ginkluotės kolekcija, rūmų gyventojų kasdienybe ir daugeliu kitų įdomių dalykų. Valdovų rūmai lankytojams duris atvėrė prieš kelerius metus ir nuo tada yra vienas įdomiausių lankytinų objektų.

Svarstote, ką dar aplankyti Vilniuje? Verta pakilti į televizijos bokštą, aukščiausią šalies statinį, kuris į dangų stiebiasi daugiau kaip tris šimtus metrų! Iš besisukančios apžvalgos aikštelės po Jūsų kojomis „pabirs“ galybė statinių, drieksis gatvių voratinklis ir visa      Vilniaus panorama.

Kiekvienam miesto svečiui Vilnius dovanos įspūdingą pluoštą nepamirštamų akimirkų.

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.