Kelionės į Nidą

Kelionės į Nidą

Nida – perlas šalia Baltijos jūros, dovanosiantis turiningą laiką

Vieno gražiausių prie Baltijos jūros įsikūrusių kurortų titulą tvirtai laikanti Nida vilioja romantikus, šeimas su vaikais ir visus, ištroškusius kokybiško poilsio ir turiningo laiko įstabiame rojaus kampelyje. Čia Jūsų laukia kerintys saulėlydžiai, stebuklingi tekančios saulės spinduliai, marių ir jūros skleidžiama ramybė bei įdomios Nidos lankytinos vietos, patenkinančios turistų smalsumą.

Ką aplankyti Nidoje?

Viešnagės Nidoje metu į būtinų aplankyti vietų sąrašą įtraukite Parnidžio kopą – vieną iš Nidos pasididžiavimų, žinomą ne tik mūsų šalyje, bet kur kas platesniu mastu. Nuo čia saulės kelias bus tarsi ant delno – rytai ir vakarai, kai saulė kyla iš vandens ar rieda jos paviršiui, kol nugrimzta į Baltijos bangas, yra užburiantys. Parnidžio kopa virš jūros lygio stiebiasi net 52 metrus, nuo jos viršuje įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į gyvenvietę, daugiau kaip šimtmetį skaičiuojantį senąjį švyturį, marias. Ant Parnidžio kopos apžiūrėkite ir Saulės laikrodį – įspūdingą granitinį statinį.

Nepakartojama gamta neabejotinai yra Nidos vizitinė kortelė, todėl leiskitės į pažinti su ja keliaudami 1 700 m pažintiniu taku, tįstančiu gyvenvietės pietinėje dalyje. Prieš Jūsų akis atsivers pievų, kopų, miškų vaizdai.

Skirkite laiko ir užkopkite į Urbo kalną, saugantį senąjį švyturį, kurio viršuje – apžvalgos aikštelė. Tai – tobula vieta kultūros gerbėjams, nes šiltuoju metų laiku čia vyksta tradiciniai Nidos renginiai,  vakarais – kino peržiūros.

Jei esate neabejingi istorijai ir archeologijai, aplankykite Nidos akmens amžiaus gyvenvietę, nuo Nidos nutolusią vos pusantro kilometro pietvakarių kryptimi. Tai unikali vieta, kurioje leisitės į pažintį su pirmųjų Kuršių nerijos gyventojų gyvenimo būdo ypatumais.

Viešnagės šiose apylinkėse metu aplankykite vieną iš traukos objektų čia – 1927 metais iškilusią etnografinę Nidos žvejo sodybą, įsitaisiusią nepaprastai gražioje vietoje – visai šalia marių. Sodybos interjeras bei eksterjeras, eksponuojami daiktai „papasakos“ apie XIX a. pab.–XX a. pr. žvejų buitį, gyvenimo būdą. Autentiški baldai, buityje naudoti rakandai, žvejybos įnagiai ir kitos detalės kuria ypatingą, autentišką atmosferą ir tarytum nejučia nukelia į anuos laikus.

Svečiuodamiesi Nidoje skirkite laiko Mizgirių gintaro galerijai-muziejui. Čia susipažinsite su Baltijos gintaro istorijos vingiais, jo susiformavimu, spalvų įvairove, apžiūrėsite nuostabius inkliuzus, sužinosite, kokie gintaro gavybos būdai vyravo anksčiau ir kokie naudojami dabar, išvysite puikių lietuvių autorių darbų.

Nida ir jos lankytinos vietos dovanos daug įspūdžių, nepamirštamą laiką. Nenustebkite, jei dar neišvykę jau žinosite, kad būtinai čia grįšite. Tiesa, jei svarstote, kur pavalgyti Nidoje, tai būtinai paragaukite vietinių žvejų rūkytos žuvies!

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.