Kelionės į Juodkrantę

Kelionės į Juodkrantę

Juodkrantė – čia Jūsų laukia iš sakmių atklydę personažai ir įspūdžių kupinas laikas

Kadaise buvusi nedideliu kaimeliu šiandien Juodkrantė pagal dydį užimą antrą poziciją Kuršių nerijoje. Įstabioje vietoje – senųjų kopų slėnyje –įsikūrusi gyvenvietė masina turistus ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių, siūlydama platų lankytinų vietų ir veiklų spektrą bei kokybišką poilsį kerinčios gamtos apsuptyje.

Ką aplankyti Juodkrantėje?

Juodkrantė poilsiautojams nešykšti lankytinų vietų. Su Juodkrantės apylinkėmis ir kvapą gniaužiančia gamta susipažinti kviečia pažintinis dendrologinis takas, tįstantis 1 600 metrų. Tai tobula vieta pasivaikščioti, jei trokštate ramybės, pakvėpuoti grynu ir sveiku oru bei pasigrožėti šimtametėmis eglėmis bei pušimis apaugusiomis kopomis.

Marių pakrantėje apžiūrėkite akmens skulptūrų parko „Žemė ir vanduo“ eksponatus, sukurtus ne tik Lietuvos, bet ir Švedijos, Didžiosios Britanijos bei kitų šalių menininkų.

Ar įmanoma apsilankyti Juodkrantėje ir neužkopti į Raganų kalną? Tai būtų nedovanotina, nes šis unikalus kalnas – vienas iš gyvenvietės simbolių. Ant kalno išsidėsčiusi medinių liaudies skulptūrų, atspindinčių pasakų bei sakmių personažus, kompozicija sužavi tiek suaugusius, tiek mažuosius turistus. Velniai, raganos, laumės, slibinai ir kiti mediniai Raganų kalno „gyventojai“ čia šoka, groja, lošia kortomis, supasi ant sūpynių bei kviečia prisijungti ir Jus.

Svarstydami, ką pamatyti Juodkrantėje, į būtinų apžiūrėti vietų sąrašą įtraukite Naglių rezervato pažintinį taką, kuriuo einant prieš Jus atsivers Pilkosios kopos, vietinių dažnai vadinamos Mirusiomis kopomis. Toks pavadinimas joms duotas ne šiaip sau – tai lėmė vyraujančios augalijos spalva. Taip pat šios stiprių vėjų supustytos kopos turi paslaptį – kadaise jos pasiglemžė net keturis Kuršių nerijos kaimus, kuriuos lig šiolei saugo užklojusios storu smėlio klodu.

Svečiuodamiesi Juodkrantėje turėsite išskirtinė progą išvysti įspūdingas garnių ir kormoranų kolonijas. Galybė didžiųjų kormoranų ir pilkųjų garnių lizdų atrodo neįtikėtinai, jau nuo žiemos pabaigos čia verda aktyvus paukščių gyvenimas, kurį stebėti galima iš šalia kolonijos įrengtos aiktelės.

Viešėdami Juodkrantėje nepraleiskite progos pasimėgauti viena populiariausių aktyvaus laisvalaikio formų čia – buriavimu: jėgos aitvarais arba burlentėmis. Pajūryje ar prie marių nesunkiai rasite nuomos punktų, kur išsinuomosite visą reikalingą įrangą šauniam ir daug teigiamų emocijų suteiksiančiam laikui ant vandens!

Juodkrantės lankytini objektai pavergs, sužavės, o pažinties su jais metu neabejotinai išalksite. Kur skaniai pavalgyti Juodkrantėje? Maitinimo įstaigų tinklas platus: restoranai, kavinės, barai, užeigos ir kt. Paragaukite tradicinių patiekalų, nepraleiskite šanso pasimėgauti vietinių žvejų tobulai paruošta žuvimi.

Žavingoji Juodkrantė dovanos nepamirštamas akimirkas ir papildys Jūsų įspūdžių bei žinių bagažą. O jei svarstote, kur apsistoti Juodkrantėje, problemų dėl to nekils, nes apgyvendinimo infrastruktūra pavydėtina. Tiesa, kurortas labai populiarus, todėl nakvynės vietą, jei atvyksite ilgesniam laikui, tikslinga rezervuoti iš anksto.

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.