Kelionės į Kauną

Kelionės į Kauną

Kaunas – pažinimo džiaugsmas, žvilgsnis į istoriją ir turiningas laikas

Antras pagal dydį Lietuvos miestas Kaunas labai įvairus ir kontrastingas: čia harmoningai dera autentiškas palikimas su moderniąja miesto puse, skirtingus architektūros bruožus apjungiantys statiniai, puikiai išvystyta moderni miesto infrastruktūra su išpuoselėtomis žaliosiomis zonomis. Mieste gausu teatrų, muziejų, galerijų, architektūrinių paminklų. Lankytini objektai Kaune dovanos pažinimo džiaugsmą ir nepamirštamų akimirkų bagažą.

Ką aplankyti Kaune?

Kaunas turi įspūdingą skaičių įdomių lankytinų vietų, sužavėsiančių istorijos, architektūros, meno, kultūros, gamtos mylėtojus. Viešėdami šiame didmiestyje aplankykite garsiąją gotikinę Kauno pilį, įsitaisiusią nepaprastai gražioje vietoje – dviejų didžiausių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries – santakoje. Ji iškilo XIV amžiuje ir yra seniausia mūrinė pilis šalyje.

Aplankykite Pažaislio vienuolyno ansamblį – vieną įspūdingiausių baroko šedevrų Lietuvoje. Neabejotinai Jus sužavės vienuolyno eksterjeras ir puošnus interjeras, čia susipažinsite su meninėmis vertybėmis, taip pat muziejuje organizuojamos edukacinės programos.

Viešėdami Kaune aplankykite Lietuvos liaudies buities muziejų, kuris bus tobula pažintis su XVIII–XX amžių Lietuvos kaimų ir miestelių gyvenimo ypatumais. Pamatysite, paliesite ir pajausite ypatingą bei autentišką aurą, primenančią anuometinę, kai tarp šimtmečius skaičiuojančių trobų sienų virė gyvenimas. Muziejuje yra galimybių leistis į pažinimo ir potyrių „kelionę“, kurią garantuos edukaciniai užsiėmimai ir unikalios pramogos, pavyzdžiui, pasivėžinimas žirgų traukiamais vežimais.

Dar vienas įdomus muziejus – Velnių, vienintelis toks pasaulyje! Čia Jūsų dėmesio laukia daugiau kaip trys tūkstančiai įvairių velniukų, atkeliavusių ir iš Lietuvos, ir iš septynių dešimčių kitų pasaulio šalių.

Neabejingi menui turėtų neaplenkti Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailė muziejaus, kuris yra tobula vieta susipažinti su M. K. Čiurlionio kūryba. Čia džiaugsis ne tik akys, matydamos nuostabius tapybos, taip pat grafikos darbus, bet muziejuje galėsite pasiklausyti ir šio kompozitoriaus muzikos kūrinių.

Jei domitės architektūra, ypač bažnyčių architektūriniais sprendimais, Kaune turėsite į ką akis paganyti. Čia Jus pasitinka didžiausia Baltijos šalyje bazilikinė bažnyčia – Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika, stebinanti interjeru ir eksterjeru. Ant bažnyčios stogo yra apžvalgos aikštelė, atverianti įstabų vaizdą į Kauno panoramą. Dar apžiūrėkite gotikinę Vytauto bažnyčią, iškilusią dar 1 400 metais. Dėmesio verta ir Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, statyta XV amžiuje, keliskart rekonstruota ir šiandien jungianti įvairių stilių – baroko, neobaroko, renesanso, neogotikos bei klasicizmo – bruožus.

Leiskitės į ekskursiją po Panemunės pilis. Tokia ekskursija apima sustojimą Raudondvaryje, kur stūkso J. Naujalio memorialinio muziejaus ekspoziciją priglaudęs Raudondvario dvaras, taip pat šiame maršrute yra nuostabi Raudonės pilis, supama parko bei kalnų, ir dar viena daili pilis – Panemunės, stūksanti ant kalvos, juosiama ramiai tyvuliuojančių tvenkinių ir išpuoselėto parko.

Po turiningos dienos Kaune ramiam vakarui puikiai tiks svarbiausia miesto gatvė – Laivės alėja. Gatvės ilgis siekia apie 1,7 kilometro ir tai yra viena ilgiausių pėstiesiems skirtų gatvių visos Europos mastu! Čia ideali vieta pasigrožėti išskirtiniu tarpukario modernizmo architektūros palikimu. Taip pat praeisite pro daug parduotuvių, o svarstantys, kur pavalgyti Kaune, atras platų maitinimo įstaigų spektrą.

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.