Ekskursija po Kuršių neriją, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą

Nuo 140.00 € Suaugusiam

Susisiekite

Nuo 140.00 € Suaugusiam
Sudomino? Užsisakyk
Rezervuoti turą
Ekskursija po Kuršių neriją, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą

Ko tikėtis?

1 Diena
Vietinės kelionės
Aplankomos vietovės: Kelionės į Juodkrantę

Ekskursija skirta turistams, siekiantiems pailsėti nuo miesto triukšmo ir įsilieti į gamtos apsuptą Kuršių Nerijos regioninio parko ritmą.

Kelionės programa

1 Diena: Ekskursija po Kuršių Neriją, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą

Kuršių nerija – siauras sausumos ruožas, neleidžiantis „susitikti“ Baltijos jūros ir Kuršių marių bangoms. Šio smėlingo ruožo atsiradimą gaubia net kelios legendos, kurias išgirsite iš gido ekskursijos metu. Jau gilioje senovėje šioje marias ir jūrą skiriančioje miškingoje juostoje žmonės kūrė savo gyvenimą. Remiantis archeologiniais tyrimais, pirmosios gyvenvietės čia kūrėsi dar neolito laikotarpiu. Šio ruožo ilgis siekia apie šimtą kilometrų, o plotis varijuoja nuo 0,4 iki 4 kilometrų. Vėjo ir bangų tandemas kelia potencialią grėsmę šio nuostabaus gamtos stebuklo išlikimui ir tik dėl didelių bei nuolatinių žmonių pastangų šiandien galime grožėtis įstabia Kuršių nerijos gamta.

Ekskursija startuos vienoje seniausių Kuršių nerijos gyvenviečių – žavingoje Juodkrantėje, turinčioje gražią Gintaro įlanką ir galybę akmens skulptūrų. Po viešnagės Juodkrantėje ir pažinties su lankytinomis vietomis bei įdomybėmis, važiuosite prie Pilkųjų kopų, vietinių kur kas dažniau vadinamų Mirusiomis kopomis. Pilkųjų pavadinimą kopos gavo dėl čia vyraujančios augmenijos spalvos. Šis objektas pelnytai traktuojamas vienu vertingiausių visoje Kuršių nerijoje. Ilgesnis kaip vieno kilometro pažintinis takas per Pilkąsias kopas, slepiančias net keturis smėliu užpustytus kaimus bei porą senųjų kapinaičių, atvers tiktus lobynus, leis „žvilgtelėti“ į istoriją ir pamatyti tai, ko neišvysite niekur kitur. Turėsite laiko pasivaikščioti ir žavėtis kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu.

Po pietų Nidoje, tikrų tikriausiame Lietuvos pajūrio perle, keliausite susipažinti su viena populiariausių kopų Lietuvos pajūryje – kopsite į garsiąją daugiau kaip pusšimtį metrų siekiančią Parnidžio kopą. Nuo jos atsiveriantis vaizdas pavergs ir privers pamilti šią vieną – neabejokite!

Literatūrai neabejingi džiaugsis stabtelėjimu Tomo Mano memorialiniame muziejuje. 1929 metais čia besilankiusį rašytoją taip užvaldė vietovių grožis ir, kaip pats teigė, klajojančių kopų pasaulis, jog netrukus čia įsigijo buveinę, kurioje praleido tris vasaras.

Toliau keliausite į Mizgirių gintaro muziejų, kuriame lauks turiningas laikas. Pamatysite senąsias dirbtuves, kuriose buvo apdirbamas gintaras, naudotus įrankius, nuostabią inkliuzų kolekciją, sužinosite daug naujo ir pagilinsite jau turimas žinias apie gintarą, jo reikšmė lietuvių istorijoje bei kultūroje, taip pat apie gintaro panaudojimo galimybes. Įspūdingi muziejaus eksponatai puikiai iliustruos visa, ką išgirsite iš gido.

Po turiningos dienos Kuršių nerijoje autobusu vyksite į Klaipėdą. Čia stabtelėsite miesto širdyje – Teatro aikštėje, kurioje Jus pasitiks žavinga „Taravos Anikės“ skulptūra, dedikuota poetui Simonui Dachui.

Kas įskaičiuota:

  • Transporto paslaugos;
  • Gido paslaugos;
  • Kelto bilietas į Kuršių neriją.

Kas neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos.

Svarbu žinoti

  • Ši ekskursija autobusu ir pėsčiomis, aplankant Kuršių nerijos lankytinas vietas, orientuota į aktyvius ir sveikata nesiskundžiančius asmenis.