Kelionės į Ventę

Kelionės į Ventę

Ventė – unikali paukščių migracijos vieta

Nedidelis, bet nepaprastai žavingas Ventės kaimas įsitaisęs unikalioje vietoje – Kuršių marių kyšulyje, vadinamame Ventės ragu. Jei prioritetą teikiate ramiam, jaukiam poilsiui, tai tikrų tikriausia ramybės oaze tituluojama Ventė Jūsų lūkesčius patenkins su kaupu. Negana to, čia ir apylinkėse esantys įdomūs lankytini objektai poilsiui suteiks savotiško žavesio ir leis išsivežti geriausią patirtį bei papildytą žinių ir įspūdžių bagažą.

Ką aplankyti Ventėje?

Nors Ventė nedidelė ir pritaikyta pasyviam poilsiui, lankytinų vietų bei veiklų ras ir aktyvaus, ir pasyvaus poilsio gerbėjai. Viena unikaliausių ir sulaukianti didžiausių smalsuolių srautų – Ventės rago ornitologinė stotis, atsiradusi čia profesoriaus T. Ivanausko dėka dar 1929 metais. Strateginiu požiūriu tai tobula vieta paukščių žiedavimo stočiai, mat Ventės ragą skrodžia didžiulis paukščių migracijos takas, kuriuo per dieną praskrendančių paukščių skaičius neretai siekia daugiau kaip šimtą tūkstančių! Čia sužinosite įdomių faktų apie paukščių žiedavimą, šio proceso istoriją, naudą, kokią informaciją apie paukščius, jų buvimo vietą suteikia žiedavimas. Iš arti susipažinti su unikaliu paukščių žiedavimo ir stebėjimo pasauliu – išskirtinė patirtis! Lankydamiesi čia būtinai užsukite į ornitologinėje stotyje veikiantį muziejų, kurio eksponatai leis sužinoti daug naujų ar pagilinti turimas žinias apie paukščių migraciją, žiedavimo ypatumus, o taip pat ir susipažinti su įstabia Kuršių marių fauna bei kvapą gniaužiančiu kraštovaizdžiu.

Viešnagės Ventėje metu skirkite laiko Ventės rago švyturiui. Pirmasis čia 1837 metais iškilęs švyturys buvo medinis, net iš trijų pusių skalaujamas vandens,  kas suponavo poreikį Ventės rago smaigalį išgrįsti akmenimis, siekiant apsaugoti švyturį. Dabar čia stūkso tvirtas mūrinis švyturys, į viršų besistiebiantis 11 metrų. Norintys užlipti į jo viršų turės įveikti nemažai geležinių pakopų. Bet užlipti tikrai verta – iš čia po Jūsų kojomis nusidrieks tyvuliuojančios Kuršių marios, dalis Kuršių nerijos, Rusnės sala...

Lankydamiesi Ventėje skirkite laiko pažinčiai su apylinkėmis – neabejokite, rasite daug įstabių gamtos kampelių. Leiskitės į žygį pėsčiomis ar išsinuomokite dviračius ir grožėkitės besikeičiančiais vienas už kitą dailesniais vaizdais.

Ventė – ideali vieta kokybiškam, ramiam poilsiui su šeima, jaukų prieglobstį čia ras visi, norintys atitrūkti nuo kasdienybės, chaoso, rutinos ir darbų sūkurio. Poilsis Ventėje garantuos puikias emocijas, pakilią nuotaiką, o kur dar įdomiose lankytinose vietose išvysti vaizdai ir gautos žinios!

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.