Kelionės į Palangą

Kelionės į Palangą

Palanga – norintiems pažinti ir pailsėti

Šalia Baltijos jūros prisišliejusi Palanga yra vienas lankomiausių pajūrio miestų ir populiariausių kurortų Lietuvoje. O kaip atsirado Palanga? Tikima, jog anuomet visiškai šalia jūros stovėjo žvejų nameliai, jūros bangos juos skalaudavo, o vėjas smėlio prinešdavo iki pat palangių. Tad viena iš Palangos vardo kilmės versijų yra sąsajos su žodžiais „langas“, „palangė“. Šiandien jūros bangos iki palangių nekyla, o miesto svečius pasitinka darna, išpuoselėta aplinka, platus smėlio paplūdimio ruožas ir turiningą laiką garantuosiantys lankyti objektai.

Ką aplankyti Palangoje?

Viešnagė Palangoje neturėtų apsieiti be apsilankymo Palangos gintaro muziejuje, įsikūrusio įspūdingame grafo Felikso Tiškevičiaus dvare. 1963 metais duris atvėręs muziejus iki šiol nepraranda savo populiarumo ir tvirtai laiko vieno lankomiausių šalyje muziejų titulą. Čia Jūsų laukia per tris dešimtis tūkstančių eksponatų! Šis muziejus – tobula vieta pažinčiai su gintaro susidarymo ypatumais, prekybos keliais, jo apdirbimu bei pamatyti smalsuolius masinančius inkliuzus. Ar žinote, kad čia saugomas ir vienas įstabiausių inkliuzų pasaulyje?

Mėgstantys lankytis muziejuose turėtų neapsiriboti tik Gintaro muziejumi – turiningas laikas laukia ir Palangos kurorto muziejuje, aplankykite Šunų muziejų, Dr. Jono Šliūpo memorialinę sodybą.

Sutikite arba palydėkite saulę! Palangos paplūdimys žavi nuostabiu jūros mėlio ir auksaspalvio smėlio tandemu. Kylančią ar į jūrą besiritančią saulę galite stebėti jaukiai įsitaisę kopų apsuptyje arba nuo tilto, kuris ypač kerinčiai atrodo apšviestas sutemus. Tiltas siekia kone puskilometrį – jo ilgis yra 470 metrų.

Jei svarstysite, kur pavalgyti Palangoje ar norėsite įsigyti suvenyrų, traukite tiesiai į Basanavičiaus gatvę. Tai – pagrindinė miesto „arterija“, besidriekianti link jūros ir pasibaigianti prie garsiojo Palangos tilto. Basanavičiaus gatvėje rasite daugybę maitinimo įstaigų, kuriose galėsite ragauti tradicinius lietuvių patiekalus arba mėgautis kitų šalių virtuvių patiekalais. Ši gatvė, regis, niekad nemiega, o ypač šiltuoju metų laiku, kuomet nuolat šurmuliuoja vietiniai bei turistai, o tas lengvas chaosas kuria nepaprastai šiltą, smagią atmosferą.

Besidomintys architektūra turėtų užsukti į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, skaičiuojančią kiek daugiau kaip šimtą metų. Šis statinys žavi neogotikos stiliaus didybe ir elegancija. Verta skirti laiko tiek pastato išorei, tiek ir interjerui. Negana to, ši bažnyčia turi bokštą su apžvalgos aikštele, iš kurios atsiveria kvapą gniaužianti kurorto panorama. Įmantriais architektūriniais sprendimais vilioja ir Palangos evangelikų liuteronų bažnyčia – taip pat nepraeikite pro šalį.

Puiki pramoga vakarui Palangoje – muzikinis fontanas, stebinantis įstabiu vandens, muzikos ir šviesos šokiu bei sukuriantis harmoningą, užburiančią aurą.

Populiarusis Lietuvos kurortas Palanga užtikrins turiningą ir įsimintiną laiką visiems miesto svečiams: tiek mėgstantiems pasyvų, tiek aktyvų laisvalaikį, norintiems pažinti ir kuo daugiau sužinoti. Jei svarstote, kur apsistoti Palangoje, nesunkai rasite poreikius ir galimybes atitinkančią vietą, nes apgyvendinimo infrastruktūra Palangoje išvystyta puikiai.

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.