Kelionės į Šiaulius

Kelionės į Šiaulius

Šiauliai – Kryžių kalnas ir įdomių muziejų gausa

Šiaurinėje Lietuvos dalyje įsitaisę Šiauliai yra vienas didesnių šalies miestų. Daugeliui jis žinomas dėl netoliese stūksančio Kryžių kalno, bet – patikiname – tai tikrai ne vienintelis įdomus objektas Šiauliuose. Šis miestas turi platų lankytinų objektų spektrą, todėl kiekvienas miesto svečias atras jam įdomiausių maršrutų.

Ką aplankyti Šiauliuose?

Į būtinų aplankyti vietų sąrašą Šiauliuose įtraukite Žaliūkų malūnininko sodybą. Čia Jūsų laukia unikali patirtis, kurios neįgysite niekur kitur. Tai tikrų tikriausia etnokultūros ir tradicinių papročių puoselėjimo oazė, kurioje pamatysite nepriekaištingai atkurtą malūnininko trobą, restauruotą medinį vėjo malūną, kaip ir pridera malūnininko gyvenimo būdui, čia malami grūdai, laikantis senųjų tradicijų kepama duona. Ekskursija po šią sodybą ir edukaciniai užsiėmimai dovanoja solidų bagažą žinių, patirčių ir įspūdžių.

Viešnagę Šiauliuose paįvairinkite apsilankymu vieninteliame Lietuvoje Dviračių muziejuje, dedikuotame šios transporto priemonės istorijai. Muziejaus eksponatai vaizdingai „papasakos“ vienos seniausių susisiekimo priemonių atsiradimo faktus ir raidą. Apžiūrėkite ilgą amžių menančius eksponatus, unikalų namų darbo dviratį, susižavėjimą keliantį seną vaikišką triratuką, nukaldintą dar 1905 metais. Taip pat Jūsų dėmesio laukia ir modernieji šių dienų atstovai.

Dar viena įdomi vieta muziejų mėgėjams Šiauliuose – Katinų muziejus. Tik labiau sužavės ne pasitinkančios kelios gyvos katės, bet galybė katinų statulėlių, paveikslų, pašto ženklų su katinais, žaislinių kačių, knygų apie kates, indų su katinų motyvais ir kt. Regis, katinai čia visur – kėdėse, šviestuvuose, kur tik pažvelgsi. Eksponatai atkeliavo iš Lietuvos ir daugelio kitų pasaulio šalių.

Visi smaližiai turėtų keliauti į Šiauliuose veikiantį šokolado muziejų. 2012 metais duris lankytojas atvėrė senasis saldainių fabriko „Rūta“ pastatas, kuriame dabar įsikūręs jam priklausantis muziejus. Sužinosite kelis tūkstančius metų siekiančias šokolado vartojimo tradicijas, paslaptis ir jų pokyčius keičiantis amžiams. Be smalsumą žadinančių ir naujų žinių suteikiančių eksponatų, lankytojų laukia smagūs ir įtraukiantys interaktyvūs užsiėmimai.

Taip pat Šiauliuose dar galite aplankyti Kino muziejų, Radijo ir televizijos muziejų, Policijos muziejų, Šiaulių geležinkelio muziejų ir kitus, įdomius, išskirtinius, dovanojančius turiningą laiką.

Apžiūrėkite dailią Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, išsiskiriančią ryškiais renesanso epochos architektūriniais sprendimais.

Vaikštinėdami po Šiaulius turėsite progą pasigrožėti skulptūromis, kurių šiame mieste nestokojama: motiną su vaiku ant kelių vaizduojanti „Motinystė“, jaunystę simbolizuojanti „Muzika“, kone 7 tonas sverianti „Geležinė lapė“, šilumą ir rūpestį spinduliuojanti „Senelis su anūkais“ ir daugybė kitų.

Ir kokia gi viešnagė Šiauliuose, jei neaplankysite garsiojo Kryžių kalno? Tai unikalus objektas Lietuvoje, sulaukiantis didelių turistų srautų tiek iš mūsų šalies, tiek iš užsienio. Čia – galybė kryčių: nuo visiškai mažučių iki masyvių ir didelių.

Lankytini objektai Šiauliuose – įdomūs, masinantys, unikalūs, leisiantys kaip reikiant papildyti įspūdžių ir žinių bagažą.

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.