Kelionės į Platelius

Kelionės į Platelius

Plateliai – įstabi gamta ir Šaltojo karo atgarsiai išskirtiniame muziejuje

Plateliai – Žemaitijos miestelis, įsitaisęs Platelių ežero vakarinėje pakrantėje, pelnytai vadinamas vienu gražiausių šiame regione. Žemaitijos nacionaliniame parke esantis miestelis turi įdomią planinę struktūrą, dailią bažnyčią, dvaro sodybą ir tai dar ne visi lankytini objektai Plateliuose. Turtinga istorija, kerinti gamta, įdomios lankytinos vietos ir, žinoma, garsusis Platelių ežeras – tai, kas Platelius daro patrauklius turistams, norintiems pasisemti naujų žinių, pamatyti, patirti ir mėgautis turininga viešnage.

Ką aplankyti Plateliuose?

Viešėdami Plateliuose pavaikštinėkite po tvarkingą ir išpuoselėtą Patelių miestelio centrą, aplankykite vieną seniausių Lietuvoje Šv. Petro ir Povilo bažnyčią. Medinė, suręsta iš tašytų rąstų ji ne kartą buvo naujinama, bet pirminis vaizdas iki šių dienų pakito minimaliai.

Keliaukite į darna ir autentika alsuojančią Platelių dvaro sodybą, iki XVIII amžiaus pabaigos buvusią LDK nuosavybe, vėliau priklausiusią prancūzų grafų de Šuazelių-Gufjė giminei. Dvaro sodyba sužavės architektūros, istorijos gerbėjus – išlikęs svirnas, jauja, arklidė bei kiti pastatai, taip pat nuostabus dvaro parkas patenkins smalsumą, sužavės ir paliks gilų įspūdį. Negana to, šiandien jie pritaikyti kultūros plėtrai: jaujoje veikia kultūros namai, svirne – ekspozicija, leisianti iš arčiau susipažinti su Žemaitijos nacionaliniu parku, rūsyje sėkmingai veiklą vykdo amatų centras. Sulaukiantis itin daug susidomėjusių ir norinčių išmokti lieti žvakes, megzti riešines, skutinėti margučius ir pan.

Svarstantys, ką aplankyti Plateliuose įdomaus ir netikėto, turėtų leistis į pažintį su unikalia ekspozicija, lankytojų laukiančia Šaltojo karo muziejuje. Pastarasis įkurdintas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus eksponatai išsamiai „papasakos“ daug įdomių faktų apie vieno iš ilgiausiai trukusių ir neabejotinai pavojingiausių karų įtaką visam Europos žemynui, slaptos branduolinės ginkluotės organizavimą bei veikimą.

Klausiate, ką dar pamatyti Plateliuose? Keliaukite tiesiai į Platelių ežero apžvalgos aikštelę, iš kurios atsivers kvapą gniaužiantis vaizdas, apimantis tyvuliuojantį ežerą, po jį pabirusias salas, taip pat pusiasalį bei tankia sodriai žalia skraiste žemę užklojusius miškus. Negana to, šioje aikštelėje Jūsų laukia informaciniai stendai, kuriuose rasite ne vieną Platelių ežerą gaubiančią legendą.

O ką veikti Plateliuose aktyvaus laisvalaikio gerbėjams? Išsinuomokite dviračius! Bus ne tik smagi, bet ir turininga pramoga. Važiuodami dviračiais aplink Platelių ežerą džiaugsitės nepaprastai gražiais peizažais.

Plateliai paliks neišdildomą įspūdį ir gamtos mylėtojams, ir istorijos bei architektūros gerbėjams, taip pat visiems, kurie vertina pažintinio, aktyvaus ir pasyvaus laisvalaikio galimybių darną. Jei keliaudami po Platelius išalksite, nesunkiai rasite, kur pavalgyti Plateliuose – puikios maitinimo vietos laukia visų, norinčių paragauti tradicinių lietuvių patiekalų.

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.