Klaipėdos senamiestis ir Pilies muziejus

Nuo 60.00 € Suaugusiam

Susisiekite

Nuo 60.00 € Suaugusiam
Sudomino? Užsisakyk
Rezervuoti turą
Klaipėdos senamiestis ir Pilies muziejus

Ko tikėtis?

1 Diena
Vietinės kelionės
Aplankomos vietovės: Kelionės į Klaipėdą

Ekskursija skirta turistams, besidomintiems architektūra ir miesto kūrimosi bei vystymosi istorija. Turistai bus supažindinti su populiariausiais miesto objektais - statulomis, senamiesčiu bei žymiausiais jos statiniais. 
Trukmė: 2 valandos.

Kelionės programa

1 Diena: Klaipėdos senamiestis ir Pilies muziejus

Ekskursiją pradėsite Klaipėdos kruizinių laivų terminale, konkrečiai – prie skulptūros „Vaikystės svajonė“, kuri vaizduoja į išvykstančius ir atvykstančius laivus žvelgiantį berniuką su šuneliu. Iš čia eisite į vieną patraukliausių senamiesčio traukos taškų – Pilies muziejų. Jame lauks tiktas istorijos lobynas – muziejaus eksponatai „papasakos“ miesto istoriją, pokyčius, vardo kilmę, pačios pilies praeitį ir reikšmę anuomet ir dabar. Muziejuje sužinosite, kas valdė Klaipėdą, išvysite unikalius archeologinius radinius, dokumentus, tradicinius XVII amžiaus drabužius ir galybę kitų įdomių, smalsumą žadinančių bei istorinius įvykius iliustruojančių eksponatų. Ypatingą aurą Pilies muziejuje kuria ne tik eksponatų gausa, bet ir autentiškos XVI–XVIII amžiaus poternos.

Apžiūrėję muziejaus eksponatus, papildę savo žinias ir sužinoję daug naujų bei įdomių dalykų keliausite į Teatro aikštę, kurioje laukia ne mažiau įdomūs objektai. Viena pirmųjų čia į akis krenta Simonui Dachui dedikuota skulptūra „Taravos Anikė“. Jauna, basa mergaitė, vaizduojama skulptūroje, yra viena ryškesnių herojų, apdainuotų S. Dacho. Teatro aikštėje apžiūrėsite Dramos teatro pastatą, dailius architektūrinius sprendimus, o gidas papasakos Klaipėdos senamiesčio istoriją, apie gatvelių išdėstymo ypatumus, susipažinsite su Klaipėdos senamiesčio architektūra, vyraujančiais bruožais. Turėsite galimybę pamatyti senamiestį garsinančios fachverkinės konstrukcijos pastatus.

Vaikštinėjant Klaipėdos senamiesčiu neįmanoma nepastebėti išskirtinių skulptūrų. Viena tokių – išdidusis „Katinas džentelmeno veidu“, ne vienam sukelianti šypseną ir turinti ilgametę istoriją. Kurpių ir Kepėjų gatvių sankryžoje įkurdinta mažytė „Stebuklingojo peliuko“ skulptūra. Pašnibždėkite peliukui į ausį savo norą ir stebėkite, kas bus! Skulptūros autoriai teigia, jog geri norai būtinai išsipildo. „Slibino“ skulptūra irgi neliks nepastebėta – ant vieno iš senamiesčio pastatų sienos įkurdintas slibinas, kurio sukūrimą paskatino viena iš Klaipėdos atsiradimą iliustruojančių legendų. Gidas ekskursijos metu ją būtinai papasakos. Taip pat stabtelėsite prie pastato, nuo kurio stogo į Jus žvelgs kaminkrėtys. Tiesa, netikras – skulptūra „Kaminkrėtys“ jau tapo Klaipėdos senamiesčio simboliu.

Jono kalnas – dar viena lankytina vieta, kurioje išvysite vienintelį išlikusį raveliną, išgirsite įdomių faktų apie miesto įtvirtinimus ir jų naudą miestui anuomet.

Turiningos ekskursijos metu greičiausiai išalksite, todėl gidas parodys, kur pavalgyti Klaipėdos senamiestyje. Čia įsikūrę kavinės ir restoranai leis susipažinti su tradicinės lietuvių virtuvės ypatumais.

Kas įskaičiuota:

  • Gido paslaugos
  • Bilietai į Pilies muziejų.

Kas neįskaičiuota:

  • Pervežimai iš uosto į miestą;
  • Įėjimai į muziejus;
  • Asmeninės išlaidos.

Svarbu žinoti

  • Ekskursija skirta sveikiems, energingiems asmenims ir nerekomenduojama tiems, kuriems sunku vaikščioti, vargina kojų skausmas.
  • Ekskursiją gali vesti gidai, kalbantys anglų, vokiečių, rusų bei ispanų kalbomis. 
  • Kaina gali keistis priklausomai nuo grupės dydžio.