Plateliai ir Šaltojo karo muziejus

Nuo 130.00 € Suaugusiam

Susisiekite

Nuo 130.00 € Suaugusiam
Sudomino? Užsisakyk
Rezervuoti turą
Plateliai ir Šaltojo karo muziejus

Ko tikėtis?

1 Diena
Vietinės kelionės
Aplankomos vietovės: Kelionės į Platelius

Pusdienio trukmės ekskursija, aplankant Platelių ežerą ir Šaltojo karo muziejų.
Trukmė: 5 val.

Kelionės programa

1 Diena: Plateliai ir Šaltojo karo muziejus

Plateliai, įsitaisę vakarinėje Platelių ežero pakrantėje, Žemaitijos nacionaliniame parke, pelnytai tituluojami vienu gražiausių miestų šiame regione. Negana to, jie gali didžiuotis ir turtinga istorija. Įdomūs, žavingi ir lankytinų vietų nestokojantys Plateliai turi gražią centrinę miesto aikštę, dailią medinę Šv. Petro ir Povilo bažnyčią, dvarą su išpuoselėtu parku.

Aplankysite Platelių ežerą – viena svarbiausių ir populiariausių lankytinų vietų Žemaitijos nacionaliniame parke. Smalsu, kaip atsirado šis didžiulis vandens telkinys? Jo atsiradimą gaubia legenda, kurią Jums ekskursijos metu papasakos gidas. Tai didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje, savo globoje turintis ir septynias įstabias, legendomis apipintas salas: Pilies, Briedsalė, Veršių, Pliksalė, Ubagsalė, Gaidsalė, Šončelio. Čia dėmesio verti ir dar pora gamtos paveldo objektų: Auksalės ir Kreiviškių pusiasaliai. Pastarąjį patikimai „užklojęs“ tankus miškas, kur bene didžiausią įspūdį kelia daug metų skaičiuojantis, brandus ąžuolynas.

Dar vienas daug smalsuolių sulaukiantis lankytinas objektas Žemaitijos nacionaliniame parke – Platelių apžvalgos bokštas, iš kurio atsivers kvapą gniaužiantis vaizdas į Platelių ežerą, jo salas, tankius tolyn tįstančius miškus ir tarsi nedidelės kaladėlės pabirusius namus aplinkinėse gyvenvietėse.

Pažintis su Plateliais – toli gražu ne viskas, ką patirsite ekskursijos metu. Jūsų tikslas – šalia Platelių įsikūręs Šaltojo karo muziejus, duris atvėręs palyginti neseniai ir lankytojams siūlantis itin įdomią bei unikalią ekspoziciją. Muziejus įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. 1963–1978 metais čia dislokuotos net keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos, turinčios galingas termobranduolines galvutes. Minėtos raketos anuomet buvo nutaikytos į tam tikras Vakarų Europos šalis. Šaltojo karo muziejaus ekspozicija leis pamatyti ir sužinoti daug įdomių faktų apie vieną pavojingiausių ir ilgiausiai trukusių karų mūsų žmonijos istorijoje, šio karo įtaką Europai ir branduolinės ginkluotės pavojų. Muziejaus eksponatai – unikali vaizdinė bei grafinė medžiaga – „pasakoja“ labai slaptos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo ypatumus. Šis muziejus – ideali vieta papildyti savo istorines žinias.

Apsilankę viename gražiausių Žemaitijos miestų, pasižvalgę po įstabų Žemaitijos nacionalinį parką ir turėję itin turiningą bei įdomų laiką Šaltojo karo muziejuje grįšite į Klaipėdą. Trumpam stabtelėsite Teatro aikštėje, kurios centre – daili, grakšti „Taravos Anikės“ skulptūra. Jei pasijusite išalkę, gidas parodys, kur pavalgyti Klaipėdos senamiestyje. Galėsite pasimėgauti tradiciniais lietuvių virtuvės patiekalais.

Kas įskaičiuota:

  • transporto paslaugos;
  • gido paslaugos;
  • bilietai į Šaltojo karo muziejų.

Kas neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos.

Svarbu žinoti

  • Ekskursija apima vaikščiojimą pėsčiomis ir kelionę komfortišku autobusu.
  • Ekskursiją gali vesti gidai, kalbantys anglų, vokiečių, rusų bei ispanų kalbomis. 
  • Kaina gali keistis priklausomai nuo grupės dydžio.