Paukščių stebėtojų rojus Ventės rage

Nuo 125.00 € Suaugusiam

Susisiekite

Nuo 125.00 € Suaugusiam
Sudomino? Užsisakyk
Rezervuoti turą
Paukščių stebėtojų rojus Ventės rage

Ko tikėtis?

1 Diena
Vietinės kelionės
Aplankomos vietovės: Kelionės į Ventę

Pusdienio trukmės ekskursija, kurios tikslas - susipažinti tu paukščių žiedavimo stotimi Ventės rage ir aplankyti Nemuno deltos regionį parką.
Trukmė: 6 val.

Kelionės programa

1 Diena: Paukščių stebėtojų rojus Ventės rage

Po trumpo stabtelėjimo Kintuose trauksite link Ventės šalia Kuršių marių. Važiuosite tvarkingu, patogiu autobusu, turinčiu oro kondicionierių, tad kelionė neprailgs, nevargins ir bus komfortiška. Vienu žinomiausių objektų Ventėje yra paukščių žiedavimo stotis, įkurdinta Ventės rage, nedideliame rytinėje Kuršių marių pakrantėje esančiame pusiasalyje. Netruksite pastebėti, kad dailiausias akcentas čia – daugiau kaip šimtmetį skaičiuojantis švyturys, įsitaisęs pačiame Ventės rago smaigalyje. Strateginiu požiūriu vietovė yra tobula vieta žieduoti paukščius, kadangi būtent rytine jūros pakrante tįsta paukščių migracijos kelias, pelnytai traktuojamas kaip vienas didžiausių. Kasmet pavasarį ir rudenį pro čia praskrenda milijonai paukščių, grįžtančių į gimtuosius kraštus arba traukiančių žiemoti ten, kur šilčiau. Patys įsitikinsite – tai nuostabus reginys.

Gidas papasakos, jog paukščių žiedavimo stotį čia įkūrė profesorius Tadas Ivanauskas. Specialiomis, paukščiams visiškai saugiomis, gaudyklėmis sugauti paukščiai sužieduojami, o vėliau aptinkami tolimiausiose šalyse, pavyzdžiui, Afrikos pietuose. Pasitaiko dienų, kai pro šį iškyšulį praskrenda net iki poros šimtų tūkstančių paukščių! Sužinosite, kuo naudingas paukščių žiedavimas ir kokią informaciją jis leidžia atskleisti, pavyzdžiui, kur paukščiai žiemoja, kiek metų gyvena ir daug kitų įdomių dalykų.

Ar žinote, jog Ventės rage 1929 metais atidaryta ornitologinė stotis buvo viena pirmųjų Europoje? Joje sužinosite daug įdomybių: susipažinsite su paukščių žiedavimo istorija, paukščių migracijos tyrimais, nepakartojamu ir unikaliu paukščių stebėjimo pasauliu. Taip pat išgirsite, jog šiandien per metus didžiuliais tinklais čia sugaunama apie aštuonias dešimtis tūkstančių paukščių, kurie yra žieduojami ir tada gali laisvai tęsti savo kelionę. Ornitologinėje stotyje veikiančiame muziejuje pasisemsite ne tik pluoštą naujų žinių apie paukščių migraciją ir žiedavimą, bet taip pat susipažinsite su Kuršių marių gamtovaizdžiu, vyraujančia fauna.

Grįžkime prie švyturio – jis taip pat dovanos nepamirštamų įspūdžių. Iš jo apžvalgos aikštelės atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į nepakartojamą lagūną ir įspūdingas šilkinio smėlio kopas. Nenuostabu, jog Kuršių nerija įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Kas įskaičiuota:

  • transporto paslaugos;
  • gido paslaugos;
  • bilietai į Ventės rago ornitologijos stotį.

Kas neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos.

Svarbu žinoti

  • Ši ekskursija apima vaikščiojimą pėstute ir važiavimą komfortišku autobusu.
  • Ekskursija rekomenduojama tik sveikiems, judėjimo problemų neturintiems asmenims. Jei Jums sunku vaikščioti, ši ekskursija bus tikras iššūkis, todėl nerekomenduojama.
  • Ekskursiją gali vesti gidai, kalbantys anglų, vokiečių, rusų bei ispanų kalbomis. 
  • Kaina gali keistis priklausomai nuo grupės dydžio.