Kelionės į Kaliningradą

Kelionės į Kaliningradą

Kaliningradas – miestas, kuriame persipina ryškios vokiečių, rusų istorijos gijos

Nedidelė Kaliningrado (dar vadinamo Karaliaučiumi) sritis, priklausanti Rusijai, įsiterpusi tarp Lenkijos ir Lietuvos. Istoriniu požiūriu patraukli vieta masina keliautojus iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos bei kitų šalių. Lankytini objektai Karaliaučiuje suteiks kelionei spalvų, papildys žinių bagažą ir leis turiningai praleisti laiką.

Ką aplankyti Kaliningrade?

Jei girdėjote Karaliaučių vadinant cerkvių miestu, tai viešėdami čia netruksite tuo įsitikinti – pasižvalgyti po cerkves, jų eksterjerą, interjerą ir įstabius architektūrinius sprendimus verta. Į būtinų  aplankyti objektų sąrašą įtraukite Pergalės aikštėje stūksančią cerkvę, pakilkite į jos apžvalgos aikštelę ir mėgausitės prieš akis atsiveriančiu kvapą gniaužiančiu vaizdu į miestą ir ežerą.

Viešnagės Karaliaučiuje metu aplankykite Pasaulio vandenyno (dar vadinamą  Jūrų) muziejų, kuriame Jus pasitiks milžiniški akvariumai, glaudžiantys vandens faunos ir floros įvairovę, taip pat didžiuliai laivai, atrodantys labai įspūdingai. Įdomu tai, kad ir pats muziejus įsikūręs laivuose, kas labai atitinka jo pavadinimą ir tematiką. Dar vienas traukos objektas šiame muziejuje – povandeninis laivas. Kitas įdomus muziejus šiame krašte yra įkurtas bunkeryje, Antrojo pasaulinio karo metais buvusiame vokiečių vadaviete. Čia saugomų eksponatų amžius siekia šimtmečius, kai kurių – net 700 metų!

Svarstote, ką dar aplankyti Karaliaučiuje? Užsukite į 1333–1380 metais statytą katedrą, kuriai būdingas elegantiškas, grakštus gotikos stilius, taip pat turinčią ir romantikai būdingų bruožų. Katedra į dangų stiebiasi daugiau kaip tris dešimtis metrų, o bokštas – kone šešias dešimtis.

Neaplenkite Karaliaučiaus pilies, vieno svarbiausių lankytinų objektų šiame mieste. Antrojo pasaulinio karo metais ji gerokai nukentėjo, todėl jos vietoje dabar puikuojasi griuvėsiai, bet planuojama pilį restauruoti.

Jei keliaujate su mažaisiais, Karaliaučiuje skirkite laiko zoologijos sodui. Dydžiu jis, žinoma, neprilygs didžiųjų Europos šalių zoologijos sodams, bet bus smagi pramoga svečiuojantis šiame mieste.

Užsukite į autentika alsuojantį žvejų kaimą, gaubiamą ypatingos auros. Jį rasite netoli katedros. Čia išvysite švyturį su apžvalgos aikštele, vokiečių statytus namus.

Viešnagės metu užsukite į Karaliaučiaus gintaro muziejų. Čia Jūsų laukia įspūdingi eksponatai iš gintaro, „pasakojantys“ šio baltų aukso istoriją, gavybos būdus, kelią ir demonstruojantys, kokių šedevrų iš jo galima sukurti.

Jei esate neabejingi gamtai, norite atitrūkti nuo kasdienybės, rutinos, svajojate apie tobulą poilsį pasakiškos gamtos apsuptyje – keliaukite į Kuršių neriją, kuri Karaliaučiaus teritorijoje driekiasi kone pusšimtį kilometrų. Be auksaspalvių kopų, pušynų ir nuostabių paplūdimių, čia pamatysite unikalų reiškinį – šokantį mišką. Kodėl šokantį? Nes dėl neaiškių priežasčių čia augantys medžiai įgavo neįprastas, originalias ir net stulbinančias formas, sukuriančias šokio judesių įspūdį.

Karaliaučius dovanos smagių akimirkų, turiningo laiko, čia pagilinsite savo istorijos žinias ir išvysite unikalių, įdomių objektų.

Atraskite ir kitas kelionės kryptis.